Agrotechniczne szkolenia chmielarskie 2019

Jak przed każdym kolejnym sezonem, również w tym roku przeprowadzono serię szkoleń dla plantatorów chmielu w czterech regionach: Nowego Tomyśla, Powiśla, Krasnegostawu oraz Zamościa. spotkania odbyły się w dniach 8 – 12 marca 2019 roku.

Podczas szkoleń omówiono wszystkie problemy, które pojawiły się w poprzednim sezonie, przedstawiono nowe zalecenia ochrony chmielu oraz nowe rozwiązania dla odżywiania i stymulacji tej rośliny. Bardzo ważnym tematem spotkań były kwestie dotyczące jakości gleby oraz zakładania instalacji do nawadniania upraw, które w przypadku uprawy chmielu zaczynają być coraz bardziej powszechne w Polsce.

Na spotkaniach, ze strony firmy Import-Export J.A.Szałas poruszono również wiele zagadnień dotyczących perspektyw tej uprawy i tendencji rynkowych.

W tym roku przeprowadzone zostały również dwa szkolenia dla firmy SCF Natural w siedzibach spółki w Suchodołach i Puławach. Od roku 2018 spółka SCF Natural jest dystrybutorem rozwiązań Szałas Agro dla plantatorów chmielu współpracujących ze wspomnianą firmą.

Jan Szałas

Wróć
do najnowszych artykułów