Malinowe Factory 2020 – odżywianie wapniem HortiCaltech

Podczas Malinowego Factory w 2020 roku prezentujemy dwa innowacyjne rozwiązania w uprawie malin. Pierwsze z nich to HortiCaltech, przełomowy produkt zapewniający niezwykłą mobilność wapnia w całej roślinie i owocach. O tym, jak uzyskać lepsze życie półkowe mówimy dr Pawłem Krawcem w filmie przygotowanym przez Jagodnik.

Nawożenie wapniem, również poprzez fertygację

W tym sezonie przyjęto strategię podawania preparatu HortiCaltech na dwa sposoby:

  • poprzez fertygację – planowanych jest 8 zabiegów w dawce 1 L/ha, poczynając od etapu opadania płatków z pierwszych kwiatów (ok. 7 dni po rozpoczęciu kwitnienia) w odpowiednich odstępach czasowych tak, aby zaaplikować wymaganą objętość preparatu do końca sezonu (co około 7-10 dni). HortiCaltech będzie dodawany do zbiornika z saletrą wapniową.
  • dolistnie – bardziej powszechna forma aplikacji HortiCaltech. Zaaplikowana będzie ta sama ilość preparatu, jednak planowane są 4 zabiegi w dawce 2 L/ha, poczynając od etapu opadania płatków z pierwszych kwiatów (ok. 7 dni po rozpoczęciu kwitnienia) w odpowiednich odstępach czasowych tak, aby zaaplikować wymaganą objętość preparatu do końca sezonu (co ok. 10-14 dni).

Pełny artykuł można znaleźć na stronie Jagodnik.pl pod linkiem:

 

Wróć
do najnowszych artykułów