Relacja z konferencji „Przegląd trendów i innowacji w międzynarodowym ogrodnictwie”

Dnia 02.02.2019 r. odbyła się pierwsza konferencja „Przegląd trendów i innowacji w międzynarodowym ogrodnictwie” organizowana przez Szałas Agro – nowy projekt firmy J.A. Szałas Import Export. 

Wydarzenie miało miejsce w Pałacu Czartoryskich, który jest siedzibą Instytutu Nawożenia Upraw i Gleboznawstwa w Puławach. W konferencji wzięło udział ponad 110 osób związanych z branżą sadowniczą, ogrodniczą i chmielarską. Wśród obecnych pojawili się zarówno plantatorzy i sadownicy, jak i właściciele, doradcy oraz specjaliści z podmiotów związanych z branżą.

Spotkanie zostało podzielone na dwa etapy – część naukową oraz prezentacje rozwiązań. Pierwsza część zagospodarowana została przez naukowców z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz przedstawiciela branży sadowniczej z Tyrolu Południowego. Prof. Lidia Sas przedstawiła kluczowe kwestie dotyczące stanu gleb w Polsce, prof. Waldemar Treder omówił systemy fertygacji oraz gospodarki wodnej w gospodarstwach rolnych, a prof. Grażyna Soika zaprezentowała badania i omówiła sytuację dotyczącą ochrony upraw przed szkodnikami. Pierwszy etap zakończył dr Karl Frasnelli opowiadając o doświadczeniach sadowników i omawiając strukturę uprawy jabłek w Południowym Tyrolu. Druga część składała się z trzech prezentacji dotyczących produktów znajdujących się w ofercie Szałas Agro.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy postanowili nas odwiedzić tego dnia na naszej konferencji!

Jan Szałas

Wróć
do najnowszych artykułów