O firmie

Szałas Agro to projekt, który powstał w 2018 roku. Początek samej działalności jest jednak znacznie bardziej odległy, gdyż przeszło 30 lat temu w samym sercu zagłębia chmielowego i sadowniczego, w województwie lubelskim, powstała firma Import-Export J.A.Szałas, specjalizująca się w handlu chmielem.

Siedziba firmy w Karczmiskach

Import-Export J.A.Szałas od początku był rodzinnym przedsiębiorstwem i tak jest do teraz, gdy do Joanny i Andrzeja Szałas, założycieli firmy, dołączył ich syn, Jan. Wszyscy wprowadzają do branży chmielarskiej innowacyjne rozwiązania, czym wyróżniają się w tym sektorze.

W 2008 roku założyciele firmy wyszli z nową propozycją dla plantatorów chmielu. Firma Import-Export J.A.Szałas zawsze ceniła najwyższą jakość skupowanego surowca, więc oprócz stale prowadzonego doradztwa w zakresie uprawy chmielu, postanowiono wprowadzić na rynek specjalistyczne produkty wspomagające uprawę tej rośliny. Wymagało to wielu doświadczeń i wieloletnich wdrożeń. Po tym okresie udało się stworzyć pełną ofertę, nie tylko do uprawy chmielu, ale również dla wielu gatunków roślin jagodowych i upraw sadowniczych.

Obecnie w rodzinnej firmie Import-Export J.A.Szałas powstał projekt Szałas Agro, oferujący wyspecjalizowane preparaty odżywcze i stymulujące wzrost roślin. Jest to gama preparatów innowacyjnych, których skuteczność jest potwierdzona przez ich wieloletnie stosowanie w krajach o wysokiej kulturze produkcji ogrodniczej.

Misja firmy

W produkcji nawozów oferowanych przez Szałas Agro wykorzystuje się innowacyjne technologie i sposoby formulacji. Kondycja zdrowo odżywianej i odpowiednio zadbanej rośliny, szczególnie w przypadku upraw ogrodniczych, pozwala na wydajną, wysokojakościową produkcję. Proponowane rozwiązania doskonale wpasowują się w wymogi zrównoważonego rolnictwa, zapewniając wysoką jakość, a tym samym spełniając oczekiwania konsumentów.

Siedziba firmy w Karczmiskach

Produkty oferowane przez Szałas Agro są wdrażane przy ścisłej współpracy z ich użytkownikami, dzięki czemu ich działanie jest bezpośrednio potwierdzone.

Wdrożenia te są poprzedzane specjalnymi badaniami opartymi na innowacyjnych metodach, a także na wiedzy o naturalnym potencjale roślin.

about-logo-grey

Celem firmy Szałas Agro jest dostarczenie producentom rolnym zaawansowanych narzędzi o szczególnym sposobie działania, zapewniających uzyskanie jak największego plonu wysokiej jakości. Długoletnie doświadczenie handlowe założycieli firmy wskazuje, że jedynie takie rozwiązania pozwalają znacząco podnieść dochodowość plantacji.

Założeniem Szałas Agro jest również spójność z wymogami integrowanej produkcji rolnej. Kompozycja wielu produktów, oparta na składnikach naturalnych, stwarza potencjał wykorzystania ich w rolnictwie ekologicznym.